Hlavní obsah

TOP 09 nesouhlasí s Nečasem: zákoník práce musí platit od začátku roku

Vedení TOP 09 se neztotožňuje s názorem premiéra Petra Nečase, že by novela zákoníku práce mohla platit později než od začátku příštího roku, jak bylo plánováno. Ministr financí Miroslav Kalousek v úterý uvedl, že se změnami počítá i návrh rozpočtu, který předloží vládě. Navíc prý jde i o naplnění koaličních dohod.

TOP 09 nesouhlasí s Nečasem: zákoník práce musí platit od začátku roku

Nečas v pondělí v médiích označil návrh novely, který připravuje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, za málo ambiciózní. Zároveň dodal, že by raději využil již připravenou novelu, kterou vytvořil on sám ještě coby Drábkův předchůdce za vlády premiéra Mirka Topolánka. [celá zpráva]

Nečas zároveň doplnil, že s ohledem na legislativní proces by nový zákoník patrně začal platit později. Drábkův návrh zároveň označil za "vykastrovanou verzi".

"Já jsem ten návrh vypracoval velmi přesně v souladu s koaličními dohodami a s programovým prohlášením vlády," uvedl v úterý Drábek. Mediální vystoupení jsou podle něj záležitostí každého politika. "Já bych v žádném případě nepoužíval taková vyhrocená spojení," ohradil se.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg následně vyzval koaliční partnery, aby ustoupili od prezentace "překvapivých stanovisek", která nekorespondují s usnesením koalice.

TOP 09: Tajemníka pro EU nechceme

TOP 09 v úterý taktéž uvedla, že nechce, aby evropskou politiku koordinoval někdo jiný než samotný premiér. ODS před časem přišla s tím, že spolupráci s EU by měl z úřadu vlády koordinovat státní tajemník. [celá zpráva]

Ministr zahraničí Schwarzenberg má proto předložit novelu kompetenčního zákona, jak jej zavazuje koaliční dohoda. Kompetence pro koordinaci evropské politiky na jeho základě přejdou na premiéra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků