Hlavní obsah
Protest pražských taxikářů proti alternativním taxi službám (snímek z 8. února) Foto: Ondřej Deml, ČTK

Taxikáři plánují v pondělí protest u pražského letiště

Taxikáři, kteří na pondělí v Praze chystají třetí den protestů proti z jejich pohledu nelegálním praktikám alternativních přepravních služeb typu Uber, nejspíš v pondělí nebudou zpomalovat dopravu v centru města, ale zamíří k pražskému letišti. V neděli to řekla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Protest pražských taxikářů proti alternativním taxi službám (snímek z 8. února) Foto: Ondřej Deml, ČTK
Taxikáři plánují v pondělí protest u pražského letiště

Nevyloučila však, že se plány ještě mohou změnit. Řidiči se sejdou na Strahově ve 14:00, o přesné formě protestu ještě nerozhodli.

„Dnes večer jsme měli koordinační poradu, vypadá to, že pojedeme na Letiště Václava Havla,” řekla v neděli Venclová. Otázkou nadále zůstává forma protestů. Organizátoři diskutují mimo jiné o jízdě ve smyčce, ale například i o blokádě, kterou však Venclová aktuálně nepovažuje za nejpravděpodobnější variantu.

Taxikáři opět vyrážejí na protestní jízdu Prahou

Video: Novinky/ČTK, Novinky

Taxikáři ve čtvrtek a v pátek stovkami vozidel zpomalovali několik hodin dopravu v centru Prahy, dopravní situaci však zásadně nezhoršili. Podle organizátorů se protestu účastnila v pátek tisícovka vozů, magistrát jejich počet odhadl na polovinu. O den dříve podle organizátorů dorazilo na 2000 vozidel, magistrát udával číslo kolem 1400.

BEZ KOMENTÁŘE: Protest taxikářů z policejního vrtulníku

Video: Policie ČR

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře. „Neprotestujeme proti aplikacím, ale proti nelegálním řidičům,” uvedla Venclová. Uber své služby označuje za spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků