Hlavní obsah
Zdeněk Hřib (vpravo) z Pirátů a Petr Stuchlík z hnutí ANO jednali o možné budoucí spolupráci na pražském magistrátu. Foto: Jan Handrejch, Právo

Stuchlík: V Praze jsem smířen s opozicí

Pražský volební lídr ANO Petr Stuchlík po pondělním jednání s Piráty uvedl, že je smířen s rolí opozice. S prací v zastupitelstvu sám osobně počítá. Kandidát na primátora za Piráty Zdeněk Hřib po jednání řekl, že na schůzce se řešilo primárně fungování zastupitelstva a nešlo o koaliční jednání. Piráti plánují uzavřít koalici s Prahou sobě Jana Čižinského a Spojenými silami pro Prahu.

Zdeněk Hřib (vpravo) z Pirátů a Petr Stuchlík z hnutí ANO jednali o možné budoucí spolupráci na pražském magistrátu. Foto: Jan Handrejch, Právo
Stuchlík: V Praze jsem smířen s opozicí

Kandidát za ANO Petr Stuchlík po jednání uvedl, že cesta do opozice je přirozeným důsledkem výsledku voleb. ANO podle něj nyní nemůže nikoho zvát k jednání, ale čekat, kdo pozve je.

„Skončili jsme pátí a nemáme koho zvát. Já osobně jsem s opozicí smířen,” uvedl Stuchlík a poděkoval Pirátům, že je na jednání přizvali, protože Praha sobě Jana Čižinského ani Spojené síly pro Prahu nic takové neudělaly a ani neplánují.

Na dotaz, zda jako dlouholetý špičkový manažer plánuje být jen členem zastupitelstva uvedl, že s tím počítá. „Vždy jsem byl běžec na dlouhou trať a věřím, že to budu moct Praze vrátit a pracovat pro ni,” slíbil Stuchlík.

Hřib: Řešili jsme spolupráci koalice a opozice

Lídr Pirátů na primátora Zdeněk Hřib uvedl, že na schůzce se probíralo primárně fungování zastupitelstva. Je podle něj nutná spolupráce koalice i s opozicí.

„Mělo by to fungovat tak, že na jednání zastupitelstva by se měly řadit i návrhy opozice, aby to fungovalo lépe než v minulých čtyřech letech,” uvedl Hřib a zdůraznil, že se nejednalo o koaliční vyjednávání, jelikož preferovaná koalice je s Prahou sobě a Spojenými silami pro Prahu.

Hřib zopakoval, že Piráti trvají na postu primátora a že čekají na odpovědi, zda obě oslovená uskupení kývnou na jejich nabídku se čtyřmi radními. [celá zpráva]

„Považujeme náš požadavek na post primátora za logický výsledek voleb. Získali jsme nejvyšší počet hlasů. Post primátora není něco, s čím by se mělo obchodovat,” dodal Hřib. Ústupkem je podle Pirátů právě to, že si v jedenáctičlenné radě ponechají pouze tři posty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků