Hlavní obsah
Helena Růžičková a Stanislav Tříska v komedii Slunce, seno a pár facek. Foto: archiv autora

Senát má mluvčího, má zlepšit jeho obraz

Zlepšit obraz Senátu v očích veřejnosti má pomoci jeho tiskový mluvčí. Této nové funkce se v pondělí ujal bývalý mluvčí televize Nova Petr Kostka. "Ta nabídka mne oslovila a zaujala," řekl.

Helena Růžičková a Stanislav Tříska v komedii Slunce, seno a pár facek. Foto: archiv autora
Senát má mluvčího, má zlepšit jeho obraz

Senátu podle posledních průzkumů veřejného mínění důvěřuje zhruba pětina lidí. O popularitě horní komory, která má být ústavní pojistkou při schvalování zákonů, ale nerozhoduje o státním rozpočtu a nemá přímou kontrolní vazbu na vládu, svým způsobem svědčila i rekordně nízká účast voličů v nedávných doplňovacích volbách na Strakonicku a v Brně.

"Potřeba vytvořit specializovanou pozici člověka, který komunikuje s novináři, který vysvětluje práci Senátu a Kanceláře Senátu, který je specialistou na určité krizové momenty v komunikaci, vznikla zcela přirozeně," uvedl Kostka.

Poslanci bez mluvčího

Ačkoli ani Poslanecká sněmovna na tom není s důvěrou u obyvatelstva o mnoho lépe než Senát, s ustavením oficiálního tiskového mluvčího podle dosavadních informací nepočítá. Informace o dění v dolní komoře stejně jako dosud v Senátu zprostředkovávají médiím pracovníci tiskového odboru. V případě předsedy sněmovny tuto roli zastává jeho poradce Libor Vacek, bývalý mluvčí ministerstva financí.

Kostka ale připomněl, že většina institucí včetně vlády a ministerstev svého tiskového mluvčího má.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků