Hlavní obsah
Prezidentští kandidáti Foto: Archiv prezidentských kandidátů

Rodina, čest, silná země. Kandidáti na prezidenta ve spotech lákají i na Masaryka

Kandidáti na prezidenta v předvolebních spotech lákají na rodinu, děti, slavné osobnosti i svou minulost. Klipy běží v České televizi a Českém rozhlase od 2. ledna do konce příštího týdne. Minutové volební spoty připravilo jen osm kandidátů. Miloš Zeman klip nemá, jelikož prohlašuje, že žádnou volební kampaň nevede.

Prezidentští kandidáti Foto: Archiv prezidentských kandidátů
Rodina, čest, silná země. Kandidáti na prezidenta ve spotech lákají i na Masaryka

„Rozhodnete se pro to, co už znáte, nebo raději pro něco nového?” ptá se voličů ve svém „Slušném klipu” Jiří Drahoš. Zdůrazňuje, že se opírá o své svědomí a vizi společnosti. „Bude mi ctí být vaším prezidentem,” apeluje na závěr bývalý předseda Akademie věd ČR.

Jiří Drahoš - volební spot

Video: Jiří Drahoš

Michal Horáček v klipu slibuje, že bude vždy bojovat za slušné lidi. Vždy si podle svých slov víc všímal přání lidí než „kamarádíčkování” s politiky. „Když jsme bojovali o svobodu, viděl jsem hrdé Čechy a snil o silné zemi,” připomíná v klipu Horáček svou minulost.

Michal Horáček - volební spot

Video: Michal Horáček

Pavel Fischer ve svém spotu zdůrazňuje, že je potřeba chránit rodinu, pomáhat slabým, podporovat sebevědomí národa a vytvořit stát pro všechny občany. „Dnes už lépe vidím, jak musí příští prezident konat,” říká ve spotu Pavel Fischer s důrazem na to, že projel „křížem krážem” Českou republiku.

Pavel Fischer - volební spot

Video: Pavel Fischer

Mirek Topolánek ve volebním spotu připomíná předvolební heslo. „Jdu do toho s rozumem, srdcem, ochotou a úsměvem,” říká občanům ve znakové řeči společně s malým chlapcem.

Mirek Topolánek - volební spot

Video: Mirek Topolánek

Další z kandidátů Petr Hannig ve volebním spotu slibuje, že se bude snažit naslouchat druhým, hledat řešení, která by uspokojovala občany a navazovat na masarykovskou tradici.

Petr Hannig - volební spot

Video: Petr Hannig

Lékař Marek Hilšer ve svém spotu zdůrazňuje, že prezident je člověk stejný jako všichni občané. „Prezident není král. Mě si nikdo nekoupil, neutrácím miliónové dary,” připomíná v klipu a slibuje, že se postaví za lidi a že má smysl měnit věci k lepšímu.

Marek Hilšer - volební spot

Video: Marek Hilšer

Jiří Hynek jako kandidát Realistů sází na svou manželku a děti. „Jirka je vzdělaný a čestný člověk, na kterého je spolehnutí,” říká jeho žena v klipu a vyzývá občany, aby mu dali hlas.

Jiří Hynek - volební spot

Video: Jiří Hynek

Kandidát Občanské demokratické aliance Vratislav Kulhánek zase připomíná, že šéfoval mladoboleslavské Škodě či byl poradcem ve společnosti Tatra. „Rozhodně chci pracovat pro vás a naši zem,” ujišťuje v klipu občany Kulhánek.

Vratislav Kulhánek - volební spot

Video: Vratislav Kulhánek

První kolo prezidentských voleb proběhne v pátek a sobotu 12. a 13. ledna. Pokud ani jeden z devíti kandidátů nezíská více než 50 procent, tak dva nejúspěšnější se utkají ve druhém kole 26. a 27. ledna.

Anketa
Který volební spot se vám nejvíce líbí?
Jiřího Drahoše
35.1 %
Michala Horáčka
8.2 %
Pavla Fischera
23.3 %
Mirka Topolánka
9.8 %
Petra Hanniga
2.6 %
Marka Hilšera
14.6 %
Jiřího Hynka
3.8 %
Vratislava Kulhánka
2.6 %
Celkem hlasovalo 1057 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků