Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Razantní oteplení doprovodí déšť a silný vítr, může dosáhnout až 110 km/h

Počasí v nejbližších dnech nabídne celou škálu podob. Od pátku do neděle bude na celém území foukat velmi silný vítr. Na horách může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Převládat bude zatažená obloha s četnými srážkami, které budou i na horách dešťové.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Razantní oteplení doprovodí déšť a silný vítr, může dosáhnout až 110 km/h

V pátek a v sobotu se navíc dočkáme razantního oteplení, které vyžene odpolední maxima až ke 12 stupňům Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Výstraha ČHMÚ
Kvůli silnému větru, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu. Platí pro celou republiku od pátečního rána do noci ze soboty na neděli .V nížinách bude vítr dosahovat v nárazech rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Na horách dokonce až 110 kilometrů. V částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje hrozí ve čtvrtek rovněž tvorba sněhových jazyků. Na Vysočině a jihu Moravy pak ledovka.

V pátek začne počasí u nás ovlivňovat  teplá fronta. Převládat bude zataženo s deštěm, ve vyšších polohách se bude jednat o srážky smíšené,” uvedla Honsová. Ráno teploty klesnou na čtyři stupně až nulu, přes den se dostanou na tři až sedm stupňů, nicméně  pocitová teplota bude kvůli silnému větru výrazně nižší.

S vydatnými srážkami, které i na horách budou již výlučně dešťové, musíme počítat v sobotu. Ranní teploty budou kolísat v intervalu deseti až šesti stupňů, přes den se dočkáme hodnot mezi osmi a dvanácti stupni. Jak upozornil ČHMÚ, srážky a vysoké teploty budou mít za následek rychlé odtávání sněhu, což může vést k vzestupu hladin zejména menších toků. [celá zpráva]

V neděli začne počasí ovlivňovat studená fronta. Ranní minima klesnou ke čtyřem stupňům až nule, zatímco odpoledne se dostanou k jednomu až pěti stupňům. I nadále bude převládat zataženo s přeháňkami, které budou v polohách nad 400 metrů sněhové.

Úvod příštího týdne přinese velkou oblačnost s ranními teplotami kolem nuly a denními maximy v rozmezí tří až sedmi stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků