Hlavní obsah
David Rath v úterý k soudu nedorazil. Foto: Petr Horník, Právo

Rath nedorazil k soudu, podle advokáta je v nemocnici

Původně plánované projednávání kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a dalších 10 osob obžalovaných z korupce v úterý u Krajského soudu v Praze nepokračovalo. Rath je podle advokáta Adama Černého hospitalizován v nemocnici, bližší informace neměl k dispozici.

David Rath v úterý k soudu nedorazil. Foto: Petr Horník, Právo
Rath nedorazil k soudu, podle advokáta je v nemocnici

Podle předsedy trestního senátu Roberta Pacovského se Rath ze soudu omluvil v úterý krátce před 8. hod. Advokát Černý k tomu doplnil, že mu volal s tím, že je v nemocnici.

Soud okolnosti prozkoumá a pak se rozhodne, zda nebude hlavní líčení v tomto týdnu přerušeno. "Musíme prověřit okolnosti nepřítomnosti," řekl Pacovský. Média v minulém týdnu informovala o tom, že zemřel Rathův otec. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V úterý k soudu přišla bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová (dříve Pancová), její manžel Petr Kott a podnikatelka Ivana Salačová, která v kauze vystupuje jako spolupracující obviněná.

Hlavní líčení začalo loni v srpnu a je zatím nařízeno do října. Rath nedávno uvedl, že by mohlo do konce letošního roku skončit rozsudkem. Kvůli nemoci někoho z obžalovaných však byl soud již v minulosti přerušen, a proces se tak může protáhnout.

Korupční kauza Ratha a spol
Státní zástupce v kauze viní 11 lidí z ovlivňování veřejných zakázek. Týkaly se údajně například opravy zámku Buštěhrad a gymnázia v Hostivici, kde Rath bydlí a v současnosti provozuje soukromou lékařskou ordinaci. Další zakázky byly prý ovlivněny při modernizaci nemocnic.
Bývalý středočeský hejtman Rath podle vyšetřovatelů o všem věděl a bral úplatky. Policie a žalobce svá tvrzení staví na odposleších a sledování. Rath i další obvinění to odmítají nebo se k obžalobě nevyjádřili.
Tendry podle Ratha nebylo možné díky vícenásobné kontrole ovlivnit. Považuje se za oběť politiky. Hrozí mu až 12 let vězení. Policie ho zadržela v polovině května 2012, poté strávil zhruba rok a půl ve vazbě.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků