Hlavní obsah
Foto: Jan Handrejch, Právo

Prázdné židle kandidovat nebudou, obskurní hnutí registraci nedostane

Volební principy prázdných a blokovaných židlí (mandátů), tak zní název hnutí, které podalo v úterý ve Středočeském kraji kandidátní listinu pro předčasné volby, čímž spustilo vlnu otázek a spekulací.

Foto: Jan Handrejch, Právo
Prázdné židle kandidovat nebudou, obskurní hnutí registraci nedostane

Seznam politických stran a hnutí vedený ministerstvem vnitra uskupení s tímto názvem neevidoval a mnoho informací neměl ani středočeský krajský úřad. Vedoucí tiskového oddělení Markéta Vítková ve středu konstatovala, že podaná kandidátka vzbuzuje zájem médií, obsahuje jediné jméno a strana dosud není registrována.

Mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka potvrdil, že hnutí o registraci v pondělí  skutečně požádalo. „Místo tří členů má přípravný výbor členy dva a místo minimálně jednoho tisíce petentů žádost podepsalo 13 lidí,” shrnul obsah žádosti o registraci, podle níž je zmocněncem jistý ing. Pavel Šulc.

„Nicméně platí, že podle volebního zákona mohou kandidátní listiny podávat pouze registrované strany či politická hnutí, což není případ tohoto hnutí,” pohřbil šance na volební úspěch Volebních principů prázdných a blokovaných židlí (mandátů).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků