Hlavní obsah
Uzavírání protipovodňové zábrany na Čertovce. Foto: Milan Malíček, Právo

Praha se připravuje na velkou vodu a zavře vrata na Čertovce

Praha se připravuje na zvýšený průtok Vltavy, který by měl dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. Ve 14 hodin proto nechá magistrát zavřít protipovodňová vrata na Čertovce a začne s vyklízením náplavek, oznámil pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Uzavírání protipovodňové zábrany na Čertovce. Foto: Milan Malíček, Právo
Praha se připravuje na velkou vodu a zavře vrata na Čertovce

„Podle dat, která máme, budou vrata zavřena ve 14.00. Pokud bude voda nadále stoupat, budou postaveny protipovodňové zábrany v Divadelní ulici a na Zbraslavi. Nyní ještě nejsme na prvním stupni, vhodný výraz je bdělost,“ řekl Hudeček.

„Vyzýváme řidiče, kteří tam mají své automobily, aby si je odvezli, jinak budou auta odtažena,“ řekl Hudeček k uzavírání náplavek s tím, že pro pěší budou náplavky otevřeny i po 14.00. Připraveni jsou prý i majitelé lodí kotvících na Vltavě, aby v případě stoupající hladiny odpluli.

Vývoj průtoku Vltavy Malou Chuchlí

Foto: David Ryneš, Novinky

Rostou i hladiny malých toků

Magistrát bude zároveň každé dvě hodiny informovat starosty městských částí, kterým hrozí, že by se na jejich území některý z vodních toků vylil.

Vltavou v Praze v 10.00 protékalo 368 metrů krychlových vody za vteřinu. První povodňový stupeň je v Praze vyhlášen, když Vltavou protéká 450 m³/s. Na prvním povodňovém stupni je v současné chvíli Botič v Praze 10, kterým protéká 4,5 metru krychlového za sekundu.

„V Praze 15 mají problémy už kolem 12 m³/s. My jsme ve střehu od deseti m³/s, od 15 m³/s začínají problémy v oblasti Záběhlic,“ sdělil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Podle Zoufalíka je v Hostivařské přehradě zatím dost místa na přitékající vodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků