Hlavní obsah
Nově instalované ochranné sklo na galerii pro veřejnost v Poslanecké sněmovně Foto: Jan Handrejch, Právo

Poslanecké hlavy už chrání zábrana ze skla

Poslanci, především z řad soc. dem. a komunistů, mohli po parlamentních prázdninách zasednout do lavic bez obav, že by je někdo z hostů na galerii nad jejich hlavami mohl ohrožovat. Na galerii totiž vyrostla zhruba metr a půl vysoká skleněná zábrana. Má ochránit poslance před překvapivým chováním některých návštěvníků Sněmovny.

Nově instalované ochranné sklo na galerii pro veřejnost v Poslanecké sněmovně Foto: Jan Handrejch, Právo
Poslanecké hlavy už chrání zábrana ze skla

Je to reakce na dubnový incident, kdy se pokusil skokem z galerie pro hosty spáchat sebevraždu padesátiletý muž. [celá zpráva]

„Incident byl závažným porušením bezpečnosti, jakkoli díky profesionální práci ochranné služby policie neměl fatální následky, ale asi k tomu bylo nutné přistoupit s ohledem na budoucnost,“ řekl Právu předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).

Nově instalované ochranné sklo na galerii pro veřejnost v Poslanecké sněmovně

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jako první si tak mohli vychutnat pohled přes stěnu v úterý bavorští starostové, kteří se účastnili části jednání dolní komory.

Sněmovna v minulosti už zažila několik případů, kdy se hosté pokoušeli vhodit do jednacího sálu různé předměty. Třeba před lety rozhodil návštěvník z galerie balík s letáky. A nic na tom nezměnil fakt, že každý z hostů musí projít bezpečnostní prohlídkou, ani permanentní přítomnost policistů na galerii. Nově si hosté nesmějí brát na galerii ani tašky či větší předměty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků