Hlavní obsah

Paroubek podal trestní oznámení kvůli informacím, že měl zneužívat děti

Premiér Jiří Paroubek (ČSSD) ve čtvrtek oznámil, že podal trestní oznámení na ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jana Kubiceho. Důvodem je informace z tajné zprávy, kterou Kubice předal poslancům a ve které je uvedeno, že Paroubek měl údajně pohlavně zneužívat nezletilou dceru svého známého Bohumíra Ďurička.

Paroubek podal trestní oznámení kvůli informacím, že měl zneužívat děti

V tajné části Kubiceho zprávy se mezi informacemi, které měli vyšetřovatelé prověřovat, objevil i odstavec o premiérově známém Ďuričkovi, jenž měl na své jachtě pohlavně zneužívat svou nezletilou dceru a dávat ji k dispozici i Paroubkovi. [celá zpráva]

"Můj známý žádnou jachtu nevlastní a já jsem na té jachtě nikdy nebyl," řekl Paroubek, který vystoupil na tiskové konferenci společně s manželkou Zuzanou. Informaci označil za hnusné nařčení bez jakýchkoli důkazů.

Manželka předsedy vlády potom obvinila ODS, že kvůli úspěchu ve volbách neváhají poškodit jejího muže jakoukoliv špinavostí, když ho nedokáží porazit argumentačně.

"Já jsem se musel ohradit proti strašlivé pomluvě, která otřásla mou rodinou v základech," prohlásil Paroubek. Ve středeční debatě na obrazovce TV Prima přitom sám zpochybnil informace obsažené v tajné zprávě s tím, že zpráva obsahuje prvotní syrové podněty, které měli teprve policisté prověřit. "Tedy i drby," upozornil premiér.

Trestní oznámení podal i Ďuričko

Také Ďuričko se obrátil na policii, která by podle něj měla prověřit, jestli zveřejněním informací z Kubiceho spisu nebyl spáchán trestný čin pomluvy a poškozování cizích práv.

"Mám dvě nezletilé dcery, jedné je 16 let, druhé jsou dva roky. Zveřejněná lež mne hluboce zasáhla a ovlivnila negativně život především mé starší dcery," uvedl Ďuričko ve svém prohlášení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků