Hlavní obsah
Budova Lékařské fakulty Ostravské univerzity Foto: Ostravská univerzita

Úřad chce Ostravské univerzitě omezit akreditaci ke studiu lékařství

Rada Národního akreditačního úřadu ve čtvrtek rozhodla, že zahájí správní řízení k omezení akreditace studijního programu Lékařství na Ostravské univerzitě. Důvodem jsou pochybení v přijímacích zkouškách, která zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ).

Budova Lékařské fakulty Ostravské univerzity Foto: Ostravská univerzita
Úřad chce Ostravské univerzitě omezit akreditaci ke studiu lékařství

Akreditační úřad zároveň podle rozhodnutí rady zkontroluje kvůli pochybení z minulosti přijímací řízení do všech studijních programů lékařské fakulty Ostravské univerzity a do vybraných oborů na ostatních fakultách školy.

Zprávy o možných manipulacích při přijímacím řízení na Lékařské fakultě Ostravské univerzity se v médiích objevily loni. Na fakultu podle nich byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky. NAÚ začal dění prověřovat a na základě zjištěných nedostatků jeho komise doporučila v červnu Radě NAÚ zahájit řízení o omezení akreditace oboru všeobecné lékařství.

Zastupující předseda akredatičního úřadu Ivan Barančík dodal, že by bylo možné programu akreditaci i odebrat, ale v případě všeobecného lékařství v Ostravě by to nemělo smysl, protože mu platnost akreditace stejně příští rok vyprší. Stávající studenti budou moct obor dostudovat, nové uchazeče ale do něj fakulta nebude moct přijímat. Škola letos přijala 134 studentů všeobecného lékařství.

Rektor univerzity Jan Lata již dříve uvedl, že důvod k omezení akreditace nevidí. Fakulta podle něj již nedostatky odstranila. Pochybení označil za morálně-etický problém, kvůli kterému navrhne akademickému senátu odvolání děkana Arnošta Martínka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků