Hlavní obsah
Petr Lessy (vlevo) a primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD). Foto: Jiří Tomaškovič, Právo

Obviněný policejní exprezident Lessy: Má nevina se prokáže

Nový šéf odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality na frýdecko-místeckém magistrátu a bývalý policejní prezident Petr Lessy se cítí nevinný. Odstupovat z funkce, do níž nastoupil teprve loni v prosinci, proto rozhodně nehodlá.

Petr Lessy (vlevo) a primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD). Foto: Jiří Tomaškovič, Právo
Obviněný policejní exprezident Lessy: Má nevina se prokáže

A to i přesto, že ho obvodní soud pro Prahu 7 bez hlavního líčení odsoudil podmínečně k osmiměsíčnímu trestu s odkladem na 18 měsíců za zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvu. [celá zpráva]

„Už jen za podezření, že jsem něco spáchal, jsem byl na hodinu a bez jakékoliv výsluhy propuštěn od Policie ČR. Pokud bych měl opustit za stejnou věc i magistrát, tak už mi zbývá snad jen zastřelení v přímém přenosu,“ zlobil se Lessy, jenž podal proti rozsudku odpor a bude se bránit v hlavním líčení. „Vůbec si nepřipouštím, že bych mohl být odsouzen. Vím, že jsem nic nespáchal a v některé části řízení se má nevina prokáže,“ sdělil Právu Lessy. Dodal, že nepravomocný rozsudek není důvod k tomu, aby na postu vedoucího odboru končil.

O odvolání vedoucího nově zřízeného odboru frýdecko-místeckého magistrátu neuvažoval ani primátor města Michal Pobucký (ČSSD). „Toto je soukromá záležitost pana Lessyho a magistrát Frýdku-Místku s tím nemá nic společného. Ze zákona je navíc Petr Lessy dosud nevinný a bezúhonný občan,“ komentoval Pobucký.

Lessy podle vyšetřovatelů předal loni v září své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské policie Jaroslava Vaňka s tím, aby je předala vybranému novináři. Lessy se ovšem hájí tím, že v ten den vůbec nebyl v práci, neboť v Ostravě vyzvedával z nemocnice svého syna. Lessy se rovněž brání proti vyhazovu od policie. Považuje ho za nezákonné a proti tomuto rozhodnutí ministra vnitra Jana Kubiceho podal žalobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků