Hlavní obsah
Policejní prezident Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo

Lessy dostal za pomluvu podmínku osm měsíců

Obvodní soud pro Prahu 7 uložil bývalému policejnímu prezidentovi Petru Lessymu za pomluvu jiných vysokých policejních důstojníků a zneužití pravomoci úřední osoby osmiměsíční trest podmíněně odložený na 18 měsíců. Soud rozhodnul už v polovině prosince v neveřejném zasedání, žalobce ale rozhodnutí s výší trestu obdržel teprve ve čtvrtek.

Policejní prezident Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo
Lessy dostal za pomluvu podmínku osm měsíců

Jelikož se jednalo o nepravomocný výrok soudu, nevztahuje se na tento případ amnestie Václava Klause.

Lessy podle mluvčího soudu Romana Podlešáka s verdiktem nesouhlasí a podal proti němu odpor. Hlavní líčení však zatím nařízeno nebylo. Žalobce Michal Muravský se odmítl k dalšímu postupu vyjadřovat.

Lessy měl loni v září předat své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu, aby je předala redaktorovi Práva.

Bývalý šéf policie se hájí tím, že v den, kdy měl spáchat trestný čin, byl v Ostravě vyzvednout z nemocnice syna. Proto prý nemohl nikomu žádné dokumenty předat. Již dříve také uvedl, že jeho stíhání bylo jedinou cestou, jak se zbavit nepohodlného policejního prezidenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků