Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Nudíte se doma? Zkuste si zpestřit sex rouškou, radí nemocnice

Pokud se v karanténě nudíte a i tradiční intimní hrátky vás tolik nenaplňují jako před karanténou, zkuste je něčím zpestřit. Stačí k tomu mnohdy málo. Například rouška.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Nudíte se doma? Zkuste si zpestřit sex rouškou, radí nemocnice

V době, kdy na občany média chrlí jednu znepokojivou informaci za druhou, je třeba si udržovat dobrou náladu všemi dostupnými prostředky. K činnostem, které prokazatelně výrazně podporují produkci hormonů štěstí, tj. endorfinů, patří sex.

Právě této aktivitě by se proto lidé mohli začít věnovat ve větší míře, když už spolu doma tráví nezvykle mnoho času. Doporučují to ostatně i odborní lékaři. Na twitteru to doporučuje třeba Fakultní nemocnice Brno.

Ti pak s ohledem na riziko šíření nového typu koronaviru doporučují upřednostňovat polohy, které se momentálně jeví jako bezpečnější. Tj. takové, při nichž si partneři nehledí navzájem do očí.

I sex se ale po nějakém čase může v neměnné podobě poněkud omrzet a je proto potřeba být vynalézavý. Na sociálních sítích proto lidé doporučují zpestřit si ho například použitím předmětu, jenž patří v současnosti k nejpoužívanějším - rouškou.

Zdravý rozum ovšem velí - všeho s mírou. Zejména lidé, kterým se hůře dýchá či mají kardiovaskulární potíže, by měli roušku používat raději jen v době předehry. Při fyzicky náročnějších aktivitách by jim mohla být příliš na obtíž.

Anketa
Láká vás sex s rouškou?
Ano, to bychom mohli vyzkoušet.
12.9 %
Možná...
1.4 %
Nevím, nevím.
2 %
To asi doma neprojde.
3.2 %
To je ale zase hloupost! Ne!
80.5 %
Celkem hlasovalo 6257 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků