Hlavní obsah
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) s náměstkem Pavlem Šternem Foto: Vít Šimánek, ČTK

Náměstek Válkové šel žalovat na svou ministryni na protikorupční policii

Náměstek ministryně spravedlnosti pro vězeňství Pavel Štern se obrátil na protikorupční policii v souvislosti s tendrem na elektronické náramky pro domácí vězně. Napsal to server Lidovky.cz. Podle Šterna by výběrové řízení mohlo skončit fiaskem kvůli nestandardním pokynům ministryně Heleny Válkové (ANO).

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) s náměstkem Pavlem Šternem Foto: Vít Šimánek, ČTK
Náměstek Válkové šel žalovat na svou ministryni na protikorupční policii

„Dnes jsem byl na Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Podal jsem tam výpověď o tom, co se stalo, a poskytl jim písemné dokumenty kolem této záležitosti, protože to považuji za vysoce nestandardní a riskantní," citoval web Šterna.

„Musím se pana náměstka zeptat, v čem spatřuje problém v jednání paní ministryně, a paní ministryni požádám o vysvětlení,“ sdělil Novinkám předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Tendr byl jednou z věcí, na jejichž stav se ptal premiér Bohuslav Sobotka bývalé legislativní náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hany Marvanové poté, co po neshodách s ministryní opustila úřad. Náměstek pro vězeňství a trestní politiku Štern je na ministerstvu nominantem ČSSD.

Ministerstvo letos uvádělo, že dlouho odkládaný projekt elektronických náramků spustí v příštím roce. Původní tendr byl loni zrušen po vyhlášení amnestie.

Alternativní trest domácího vězení existuje v českém právu od ledna 2010. Domácí vězně zatím nekontroluje nepřetržitě elektronika, ale namátkově pracovníci Probační a mediační služby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků