Hlavní obsah

Náměstek pro vysoké školy Komárek rezignoval

Náměstek ministryně školství pro výzkum a vysoké školství Pavel Komárek rezignoval na svoji funkci. Oznámila to ve středu šéfka úřadu Dana Kuchtová (SZ). Za jeho rezignací je nejspíše snaha KDU-ČSL dosadit na tento post svého člověka. Šéfka poslaneckého klubu lidovců Michaela Šojdrová dokonce kvůli tomu chce svolat vládní schůzku.

Náměstek pro vysoké školy Komárek rezignoval

Kolem náměstka pro vysoké školy se v poslední době vedly spory. Předsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL a lidovecká expertka na školství Michaela Šojdrová v úterý potvrdila, že by křesťanští demokraté chtěli na toto místo svého člověka. Odmítla však uvést jméno svého kandidáta s tím, že by ho zveřejnění nominace mohlo poškodit v případě, že nakonec jmenován nebude. Návrhů podle ní může být více.

"Garantuji, že návrh bude pro paní ministryni přijatelný a že kandidát bude profesionálem," uvedla. Jmenování náměstka je podle ní takovou prioritou, že by se kvůli němu měli sejít koaliční lídři co nejdříve. Ti však v úterý večer řekli, že tento týden už se znovu setkat nestihnou.

Náměstek neunesl tlak na svoji osobu

Komárek podle ministryně Kuchtové svou rezignací reagoval na "dlouhodobý tlak" a zprávy v tisku. Kvůli zasedání vlády ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku s ním však ještě neměla čas mluvit.

Ministryně v úterý rovněž řekla, že je připravena na své ministerstvo zástupce lidovců přijmout. "Budu respektovat rozhodnutí koalice, v každém případě bych ale přivítala nejdříve diskusi," uvedla. Doplnila, že její náměstek by měl být odborníkem. S dosavadní prací Komárka byla spokojena.

Komárek se na ministerstvu ujal vysokých škol počátkem ledna poté, co z místa odešel Petr Matějů. Předtím byl Komárek šéfem poradců ministryně Miroslavy Kopicové.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků