Hlavní obsah
V Krušných horách byly teploty v noci na pondělí několik tupňů pod nulou. Foto: Stephane Mahe, Reuters

Na západě Čech pomrzly brambory

Pomrzlé brambory a kytičky na záhoncích před domy – pondělní ráno bylo na západě Čech mrazivé. „Pomrzlou bramborovou nať mohu tak leda usušit a použít jako přísadu do tabáku,“ ironicky popisoval situaci po ranních mrazících klimatolog ze Šindelové na Sokolovsku Rudolf Kovařík.

V Krušných horách byly teploty v noci na pondělí několik tupňů pod nulou. Foto: Stephane Mahe, Reuters
Na západě Čech pomrzly brambory

Ve dvou metrech totiž Kovařík v pondělí ráno naměřil dvě desetiny stupně pod bodem mrazu a při zemi dokonce minus 2,7 stupně.

Ještě větší mrazy naměřil na Jelení mezi Přebuzí a Novými Hamry, kde rtuť teploměru klesla ve dvou metrech nad zemí na minus 3,5 stupně a při zemi dokonce na minus 5,5 stupně. „To je minimálně pětileté minimum,“ komentoval.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Příčinou tak nízkých teplot je podle něj proudění studeného vzduchu. „Navíc se v pondělí vyjasnilo,“ dodal a připomněl, že mrazy přišly bezprostředně po dnech, kdy teploty dosahovaly opačných extrémů přes 32 stupně nad nulou. „V následujících dnech by se již ale mrazíky neměly opakovat,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků