Hlavní obsah
Foto: Pavel Karban, Právo

Na východě chumelí, v Beskydech by mohlo napadnout až 25 centimetrů

Sněžení, které ve středu ráno zasáhlo východ republiky, může přinést kolem deseti centimetrů nového sněhu. V Beskydech by mohlo napadnout až 25 centimetrů, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Meteorologové varovali, že v noci a ve čtvrtek se na severovýchodě a východě Moravy a Slezska bude tvořit náledí.

Foto: Pavel Karban, Právo
Na východě chumelí, v Beskydech by mohlo napadnout až 25 centimetrů

Na Zlínsku v ranních hodinách padal sníh s deštěm, hustě sněžit začalo až před desátou hodinou. Na Kudlově u Zlína napadlo během dopoledne téměř deset centimetrů mokrého sněhu.

Na Moravě a ve Slezsku je počasí pod vlivem tlakové níže, která má střed nad Jadranem. Sněžení by mělo v závěru dne ustávat, v polohách pod 500 metrů nad mořem se srážky budou měnit na smíšené či dešťové, dodala Honsová.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

V západní polovině republiky bylo oproti tomu ráno jasné a velmi chladné. Na některých stanicích klesala teplota až k hranici minus 15 stupňů a ojediněle i pod ni.

Sněžení ve Vizovicích

Foto: pro Novinky Michaela Zavadilová

Zmenšená oblačnost způsobená přílivem vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu srazila teploty zejména na Šumavě i v dalších tradičních mrazivých kotlinách. Na Rokytské slati klesla ráno teplota na minus 15 stupňů a ještě o něco chladněji naměřili na stanici Březník. Minus 13 hlásila Jizerka, minus osm Luční bouda.

Na zlínské silnice vyrazily pluhy.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

Na většině území by se odpolední maxima měla ve středu pohybovat mezi pěti až devíti stupni, na horách kolem minus jednoho stupně.

BEZ KOMENTÁŘE: Sněžení v Želechovicích

Video: Josef Obdržálek

 

V noci hrozí náledí

Meteorologové ve středu varovali, že ve čtvrtek se na severovýchodě a východě Moravy a Slezska bude tvořit náledí. Výstraha platí od středečních 20:00 do čtvrtečního dopoledne pro Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský kraj.

„Večer a v noci na čtvrtek bude na východě a severovýchodě ČR oblačnost od východu ubývat s následným poklesem teplot s tvorbou náledí a zmrazků,” uvedl Český hydrometeorologický ústav.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků