Hlavní obsah

Na konec prázdnin chystá policie skoro 60 Kryštofů

Krušný konec tohoto týdne čeká české řidiče. S koncem prázdnin zahajuje dopravní policie skoro šedesát kontrolních akcí, které se mezi českou motoristickou veřejností vžily pod heslem Kryštof.

Na konec prázdnin chystá policie skoro 60 Kryštofů

Podle upřesnění z policejního prezídia půjde o celkem 56 akcí v jednotlivých regionech. Policisté se zaměří na běžný dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Zvýšenou pozornost budou pochopitelně věnovat použití autosedaček pro děti. S kontrolami začala na některých místech policie už v pondělí. Nasazen má být někde i vrtulník.

V pondělí, v první den nového školního roku, pak budou dopravní policisté hlídat přechody pro chodce.

Akce nazvaná "Zebra se za tebe nerozhlédne" se tentokrát soustředí na bezpečné přecházení vozovky a na odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech.

V roce 2003 policie poprvé využila jména patrona pocestných, svatého Kryštofa, po kterém pojmenovala celorepublikovou dopravní akci.

„Přitom Kryštof byl název pouze pro jednu z mnoha dopravně-bezpečnostních akcí. Když dnes ale policie oznámí jakoukoli podobnou akci, v médiích se okamžitě objeví, že je další Kryštof, byť se akce jmenuje úplně jinak,“ řekl Právu mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků