Hlavní obsah
zámek Nové Město nad Metuji Foto: Ivana Karlíčková

Lucinka po třetí transplantaci kůže, chystá se sbírka

Dvouletá Lucinka, kterou začátkem června přejel autem v areálu vinohradské nemocnice vedoucí lékař novorozeneckého oddělení tamní porodnice doktor Jan Karas, se ve středu podrobila již třetí a možná poslední transplantaci kůže.

zámek Nové Město nad Metuji Foto: Ivana Karlíčková
Lucinka po třetí transplantaci kůže, chystá se sbírka

"Štěp kůže jí byl vzat z její pravé dolní končetiny, speciálně roztažen a přiložen na záda a hýždě, kde by se měl přihojit. Transplantaci provedli specialisté z kliniky popálenin vinohradské nemocnice," řekl Právu ve středu doktor Petr Malý, náměstek pro léčebnou péči Thomayerovy nemocnice v Praze, kde se Lucinka po svém zranění zotavuje na klinice dětské chirurgie.

"Bezprostředně po transplantaci byla převezena na jednotku intenzívní péče a dýchají za ni přístroje. Její zdravotní stav je stále vážný. Po transplantaci hrozí infekce. Pokud vše proběhne normálně a ostatní rány se zhojí, mohla by to být poslední transplantace, kterou Lucinka prodělala," sdělil Malý. Jak jsme již informovali, děvčátko utrpělo při havárii i četné zlomeniny, vnitřní zranění a poranění hlavy.

Veřejná sbírka

Vedení vinohradské nemocnice ve středu podalo žádost na pražský magistrát o povolení finanční sbírky, která by přispěla ke hrazení zdravotních úkonů souvisejících s poškozením zdraví u nezletilých dětí do 15 let.

"Chceme se tímto podílet na zmírnění utrpení dětí, které přijdou k úrazu. Peníze se mohou použít třeba i na nákup hraček pro ně," řekla Právu ředitelka nemocnice doktorka Marie Alušíková. Dodala, že impulsem pro zahájení sbírky byl právě úraz, který se stal Lucince. Sbírka však se bude se týkat všech dětí, které takový úraz utrpí a je jim méně než 15 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků