Hlavní obsah
Sedmačtyřicetileté pacientce vyoperovali lékaři ve Zlíně nádor o váze 36 kilogramů. Foto: KNTB

Lékaři ve Zlíně vyoperovali ženě nádor o váze 36 kilogramů

Sedmačtyřicetileté pacientce vyoperovali lékaři ve Zlíně nádor o váze 36 kilogramů. Pacientka se po komplikovaném zákroku v Krajské nemocnici Tomáše Bati již třetí týden zotavuje. Informovala o tom Česká televize.

Sedmačtyřicetileté pacientce vyoperovali lékaři ve Zlíně nádor o váze 36 kilogramů. Foto: KNTB
Lékaři ve Zlíně vyoperovali ženě nádor o váze 36 kilogramů

Nádor měl více než metrový obvod. Lékaři nechápou, proč žena nevyhledala dříve lékařskou pomoc, roky se jim vyhýbala a své potíže tajila.

"Je divné, že rodina a okolí nebyly schopny reagovat na to, co se s paní děje, protože ona už jen váhou svého tumoru byla připoutána na lůžko a nemohla žít normálním životem," řekl ČT primář chirurgie nemocnice T. Bati Jiří Klein.

Podobný případ nepamatují 

Operace trvala sedm hodin, pacientka silně krvácela a lékaři jí museli podat 25 transfuzí krve a 20 jednotek plazmy. Břicho ženy museli otevřít ještě jednou, pak teprve krvácení ustalo.

Sedmačtyřicetileté pacientce vyoperovali lékaři ve Zlíně nádor o váze 36 kilogramů.

Foto: KNTB

Hovořit o dlouhodobých vyhlídkách je podle gynekologa zlínské nemocnice Zdeňka Adamíka v současné době předčasné. „Ale už ten zákrok samotný pro celkový stav té ženy byl velice důležitý,” řekl ČT.

Zlínští lékaři chtějí výjimečný případ odborně publikovat až po důkladném prozkoumání nádoru. Už teď jsou si jistí, že nic podobného neřešili lékaři v Evropě či Spojených státech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků