Hlavní obsah
Martin Konvička Foto: Petr Hloušek, Právo

Konvička se hrubě pustil do komentátora Novinek, jeho slovy se zabývá policie

Víkendový příspěvek Martina Konvičky na adresu komentátora a pedagoga Jiřího Pehe, který v sobotu zveřejnil na Facebooku, může mít pro kandidáta do Senátu dohru. Publicista Jan Urban se na policii obrátil se žádostí o prošetření.

Martin Konvička Foto: Petr Hloušek, Právo
Konvička se hrubě pustil do komentátora Novinek, jeho slovy se zabývá policie

„Navrhuji tomu Pehe provést něco, co se dnes nesmí ani napsat,” uvedl Konvička.

Mnohoznačné vyjádření, pod nímž se v diskusi začaly objevovat nenávistné komentáře včetně slov o likvidaci, lídr Iniciativy Martina Konvičky v úterý bagatelizoval.

„Například bych ho poškrábal na koul***,” řekl Konvička Novinkám na dotaz, co tak hrozného, že to ani nelze napsat, by chtěl komentátorovi provést. Následně zavěsil.

Na otázky Práva pro změnu reagoval odpovědí: „Jděte se bodnout, paní redaktorko!“

Otevřené výhrůžky jsou novinkou

Konvička na sociální síti reagoval na Peheho komentář o obchodu se strachem, který může být lákavým artiklem pro rozličné populisty. Zaskočilo jej zejména konstatování, že v důsledku terorismu na Západě zemře méně lidí, než se během letošního léta utopilo při koupání v Polsku. Komentář byl nicméně primárně věnován předvolební kampani republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. [celá zpráva]

Komentář Jiřího Pehe si můžete přečíst zde

Komentátor deníku Právo a serveru Novinky.cz Jiří Pehe sice píše již mnoho let, ale nepamatuje si, že by k jeho likvidaci vyzývala nějaká veřejně známá osobnost takto otevřeně. Sám se o výhrůžce dozvěděl ze svého okolí, protože není na Facebooku.

„Kontaktovali mě lidé, kteří jsou skutečně rozhořčení tím, že pan Konvička již zachází příliš daleko a nabídli mi všemožnou podporu,“ sdělil Pehe Právu.

Nikdo z příznivců Konvičky se s ním ovšem nespojil a ve výhružkách nepokračoval. Pehe přiznal, že nic podobného ani neočekával.

Jiří Pehe (1955) je politolog a vysokoškolský pedagog.

Foto: Milan Malíček, Právo

„Ozvalo se mi několik lidí, že chtějí podat trestní oznámení. Já osobně jsem žádné nepodal,“ řekl Pehe.

Policie dostala podnět k šetření

Nakonec se s podnětem k prošetření obrátil na pražskou policii aktivista a novinář Jan Urban.

„Já jsem policii pouze předal ten údajný záznam z facebookové stránky pana Konvičky s žádostí o prošetření. Pokud by se potvrdilo, že to bylo skutečně na té stránce, protože už to tam není, tak by se zvážily další kroky,“ objasnil v úterý Právu Urban.

Printscreen příspěvku na Facebooku

Příspěvek skutečně není na oficiálním profilu Konvičky ke kandidatuře do Senátu, ale je dosud k nalezení na jeho zřejmě soukromém profilu. Na této stránce Konvička veřejně sdílí své názory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků