Hlavní obsah
Na jihu Moravy se zřejmě objevilo tornádu, Vážně poničili vesnici Hrušky Foto: Marek Sitař, ČTK

Katastrofa jako po válce, řekl místostarosta zničených Hrušek

Část obce skoro přestala existovat. Tak Právu popsal řádění živlů v obci Hrušky na Břeclavsku tamní místostarosta Marek Babisz. Podle něj je jisté, že v obci řádilo tornádo. Na místě jsou podle něj zranění, v obci už jsou desítky hasičů a záchranářů.

Na jihu Moravy se zřejmě objevilo tornádu, Vážně poničili vesnici Hrušky Foto: Marek Sitař, ČTK
Katastrofa jako po válce, řekl místostarosta zničených Hrušek

„Je to jako po druhé světové válce. Obcí proletělo tornádo, šlo od kostela středem obce až ke trati. Ta část obce neexistuje, je to katastrofa. Jsou tu baráky bez střech, škola bez střechy a fasády, kostel bez střechy. Vítr zvedal auta proti domům. Jsou tu zranění. Je to hrozné. I mně se jen tak tak podařilo zachránit ženu s dvouměsíčním miminkem,“ řekl Právu Babisz.

Podle něj mu popisovala, jak jim na zahradě přistála střecha sousedova domu.

Doplnil, že v obci jsou zranění lidé, dva vážně. „Oběti na životech naštěstí žádné nejsou,” řekl posléze v České televizi.

Tornádo se podle něj prohnalo i obcemi Moravská Nová Ves a Mikulčice. Do první jmenované není zatím možné se nikomu dovolat.

Tornádo na Hodonínsku. Zdroj: Juwa

„To nebyla normální bouřka s vichřicí, ta nezvedá auta a nevyvrací stopadesátileté lípy. Musíme zjistit škody a počkat. Zítra se snad můžeme pustit do práce. Prosím, kdo máte ruce nohy, přijděte nám pomoct. To se prostě nedá zvládnout...,“ dodal místostarosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků