Hlavní obsah
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář Foto: Jan Handrejch, Právo

Kancléř Mynář podá rozklad kvůli prověrce ve středu

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář podá rozklad proti zamítnutí své prověrky k Národnímu bezpečnostnímu úřadu ve středu, řekl v rozhovoru pro ČTK prezident Miloš Zeman. Z funkce kancléře ho neodvolá před vyčerpáním všech odvolacích možností.

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář Foto: Jan Handrejch, Právo
Kancléř Mynář podá rozklad kvůli prověrce ve středu

„Pokud vím, bude ho podávat zítra (ve středu) předtím, než spolu se mnou odletí na zasedání prezidentů zemí visegrádské čtyřky,” řekl Zeman. „Vyčkám na jeho odvolání, protože na odvolání má právo každý občan České republiky a rozhodnu se podle toho, jak odvolání dopadne,” dodal.

Pokud NBÚ rozklad odmítne, může Mynář podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ta už ale nemá odkladný účinek. Podle médií by rozhodnutí soudu mohlo trvat poměrně dlouho, Mynář by tak ve své funkci mohl zůstat až do konce tohoto Zemanova volebního období.

Pro Mynáře se vždy místo najde

Na otázku, zda počká s případným odvoláním kancléře až na soudní rozhodnutí, prezident odpověděl, že „jestliže každý má nárok na odvolání, platí to i na kancléře, protože všichni si jsme rovni”.

Mynář se tedy podle všeho ztráty zaměstnání bát nemusí. Zeman navíc už dříve v rozhovoru pro Parlamentní listy prohlásil, že na Hradě pro něj vždy důstojné místo najde. [celá zpráva]

Mynář o prověrku požádal již v roce 2013, prověřování ale začalo zhruba o rok později. Čekalo se, až žadatel dodá všechny potřebné dokumenty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků