Hlavní obsah
Branná před rekonstrukcí Foto: Tomáš Hanzal

Jednání o Železném znovu odloženo

Mandátový a imunitní výbor Senátu odložil své rozhodnutí o doporučení vydat či nevydat senátora Vladimíra Železného trestnímu stíhání až na příští úterý. Sdělil to Právu předseda výboru Jan Hadrava (US-DEU).

Branná před rekonstrukcí Foto: Tomáš Hanzal
Jednání o Železném znovu odloženo

Jedním z důvodů je pracovní zaneprázdnění šéfa Novy, který právě ve středu otevíral svou senátorskou kancelář ve Znojmě a nemohl se jednání výboru zúčastnit. Výbor zasedl již v úterý, ale bez Železného, který nedorazil - celá zpráva.

"Nechceme také nic uspěchat a chceme, aby to proběhlo vše důstojně," prohlásil Hadrava. Plénum Senátu by o osudu Železného mělo rozhodnout až na své schůzi 23. ledna.

Mluvčí Železného Martin Chalupský potvrdil, že šéf Novy si s Hadravou vyjasnili, proč díky administrativní chybě neobdržel Železný pozvání na úterní jednání výboru. Senát zaslal dopis na jinou adresu, uvedl Chalupský.

Železný prohrál spor s Vávrou a Lidovými novinami

Železný se dnes nezúčastnil také projednávání jeho žaloby na ředitele ČNTS Jana Vávru a Lidové noviny u pražského městského soudu. Spor vyvolaný dva roky starým článkem Vávry však prohrál. Nedočká se tak omluvy ani finanční safisfakce za údajnou morální újmu - celá zpráva.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků