Hlavní obsah
Jan Čechlovský Foto: Profimedia.cz

Jan Čechlovský

Jan Čechlovský z ODS je současný zastupitel a bývalý starosta Chrudimi. Během své kariéry se zabýval především sociálními otázkami. Poslancem byl do roku 2013.

Jan Čechlovský Foto: Profimedia.cz
Jan Čechlovský

Čechlovský se narodil 4. října 1974 v Chrudimi. Zde také vystudoval místní Gymnázium Josefa Ressela. Poté nastoupil na Soukromou střední školu cestovního ruchu Pardubice. V roce 2005 ukončil titulem magistr studium oboru sociální práce a sociální politiky na Univerzitě Hradec Králové.

Od roku 1996 působil jako sociální asistent oddělení sociální prevence na Okresním úřadě Chrudim. V letech 2000 až 2002 toto oddělení sám vedl. Později se stal předsedou a projektovým manažerem občanského sdružení Šance pro tebe Chrudim.

V roce 2002 byl Čechlovský zvolen za ODS do městského zastupitelstva v Chrudimi. V roce 2004 se stal místostarostou a o dva roky později postoupil na post starosty.

Ve volbách v roce 2010 se octl na devátém místě pardubické kandidátky ODS a byl zvolen do Poslanecké sněmovny. Jako poslanec působil do roku 2013. Zasedal ve stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti. Působil i v hospodářském výboru a výboru pro sociální politiku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků