Hlavní obsah
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Hamáček: Škoda, že nikdo nezavolal na party v Teplicích policii

Podle šéfa vládních sociálních demokratů a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) je škoda, že na party v hotelu v Teplicích, které se zúčastnil i bývalý premiér Jiří Paroubek či předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička, nikdo nezavolal policii. Podle Hamáčka se tak mohla celá situace vyřešit na místě. Nyní to podle něj přejde do správního řízení a těm, kteří akci organizovali či se jí účastnili, hrozí pokuty.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Hamáček: Škoda, že nikdo nezavolal na party v Teplicích policii

„Pravidla platí pro každého. Co se tam odehrálo, je evidentní porušení vládních nařízení. Je škoda, že nikdo z těch, kteří to dokumentovali, nezavolal policii. Mohlo se to vyřešit na místě,“ sdělil v pondělí na pravidelné tiskové konferenci ČSSD.

Podle něj tak celá věc nyní přejde do správního řízení. „Těm, kteří to organizovali či tam byli, hrozí pokuty,“ doplnil ministr.

Akce, na kterou upozornil server Blesk, se konala v hotelu politického podnikatele Petra Bendy. Vedle něj se party účastnil právě Paroubek, Hnilička nebo místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr.

Rezignuje Hnilička? 

Jak dokládají fotografie, tak hosté vesměs neměli roušky či respirátory. Někteří pak měli v hotelu přenocovat, další odcházeli až pozdě v noci. Hromadné akce jsou přitom v 5. stupni protiepidemického systému PES zakázány. Hotely musí být uzavřené s výjimkou ubytování v rámci pracovních cest, případně ubytování lidí v karanténě.

Kvůli akci již také premiér Andrej Babiš (ANO) pro Právo uvedl, že by měl Hnilička na svůj post šéfa Národní sportovní agentury rezignovat. „Je to nepřijatelné, za svůj krok musí platit,“ řekl Babiš.

Hamáček v reakci na to uvedl, že podle něj vláda jeho odvolání řešit v pondělí odpoledne, kdy zasedá, nebude. „Pan Hnilička je personálně podřízen panu premiérovi. Předpokládám, že to vyřeší spolu a nebude to téma jednání na vládě,“ sdělil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků