Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Elektronická evidence překvapivě bez boje, poslanci skončili už ve čtyři odpoledne

Projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) se překvapivě obešlo bez emotivních výroků. Poslanci se totiž už předem dohodli, že páteční schůzi ukončí mezi čtvrtou a pátou. Jediný, kdo hlasoval pro pokračování schůze, byl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Elektronická evidence překvapivě bez boje, poslanci skončili už ve čtyři odpoledne

Babiš v pátek ráno avizoval, že by byl ochotný jednat o svém klíčovém zákonu i o víkendu. Schůze nakonec skončila už ve čtyři odpoledne a byla přerušena do 29. září. K EET se poslanci znovu dostanou až počátkem října.

Šéf ANO propagoval elektronickou evidenci už od brzkých ranních hodin. To se svými spolupracovníky rozdával v pražském metru koblihy, letáčky a brožury nazvané „Fámy a fakta o chystané legislativě“. Ty donesl i zákonodárcům do parlamentu. [celá zpráva]

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozdával v metru od šesti ráno koblihy a letáčky o elektronické evidenci tržeb (EET).

Foto: Barbora Zpěváčková, Novinky

Žádná vyhrocená debata se ovšem nekonala. „Někteří opoziční politici debatují konstruktivně, někteří opakují lži,“ zhodnotil Babiš páteční diskuzi.

Ministr si nakonec novinářům postěžoval, že mu vadí, když někdo zneužívá diskuzi k osobním útokům. „Pro mě je to samozřejmě velice traumatický zážitek, že mě někdo napadá a ponižuje,“ řekl v pátek odpoledne Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků