Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Do boje o Hrad se přihlásili první zájemci. Sázkaři však věří Babišovi

Miloši Zemanovi skončí druhý prezidentský mandát v roce 2023, po třetí v řadě už podle Ústavy kandidovat nemůže. I když je do prezidentských voleb ještě poměrně daleko, kandidaturu na hlavu státu již oznámili neúspěšní kandidáti z roku 2018 a nynější senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Sázkové kanceláře naopak preferují premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo generála Petra Pavla.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Reklama

Do boje o Hrad se přihlásili první zájemci. Sázkaři však věří Babišovi

Ve středu také oznámila záměr utkat se o prezidentské křeslo advokátka Klára Long Slámová. „Já chci, a myslím, že tu schopnost mám, docílit toho, aby se lidé naučili tolerovat cizí názory,“ řekla v rozhovoru pro deník Právo.

Účast v boji o Hrad oznámil také mediální podnikatel a moderátor Jaromír Soukup. Možnou kandidaturu naznačil i hudebník a někdejší ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Zvažuje ji rovněž rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Dále se jako o možných kandidátech mluví o předsedovi Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefu Středulovi nebo o šéfovi Hospodářské komory Vladimíru Dlouhém.

Babiš prezidentem?

Zájem o prezidentskou funkci pak nevyloučil ani premiér Babiš. „Nevyloučit můžeme jenom smrt, bohužel jednou zemřeme,“ reagoval na dotaz k možné kandidatuře na začátku letošního roku na Primě.

Spolu s ním kandidaturu dále nevyloučil ani bývalý poslanec Miroslav Kalousek. Původně zvažoval kandidaturu také bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, ten z ní ale nyní couvá.

Co na šance možných kandidátů říkají sázkové kanceláře? Na kurz vítězí premiér Babiš, kterého by preferoval i současný prezident Zeman. V závěsu za ním se pak umístil generál Pavel a exprezident Václav Klaus. Čtvrtá je Nerudová a za ní Fischer.

Vsadit si pak mohou lidé ale například i na šéfa Pirátů Ivan Bartoše, předsedu SPD Tomia Okamuru, bývalého předsedu vlády Vladimíra Špidlu, omilostněného vraha Jiřího Kájínka nebo na mluvčího současného prezidenta Jiřího Ovčáčka.

Mezi posledními u sázkových kanceláří se pak objevuje politik Miroslav Sládek či epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Při jeho výhře by ten, kdo vsadil tisíc korun, mohl získat čtyři miliony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků