Hlavní obsah
Daniel Hůlka při přebírání vyznamenání Foto: Milan Malíček, Právo

Daniel Hůlka vrátil státní vyznamenání. Na Hradě ho odmítli, tak ho poslal poštou

Zpěvák Daniel Hůlka splnil své předsevzetí vrátit prezidentu Miloši Zemanovi své státní vyznamenání. Kancelář prezidenta je však odmítla od něho osobně převzít, poslal je tedy poštou.

Daniel Hůlka při přebírání vyznamenání Foto: Milan Malíček, Právo
Daniel Hůlka vrátil státní vyznamenání. Na Hradě ho odmítli, tak ho poslal poštou

„Prostřednictvím Kanceláře prezidenta republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou,” uvedl Daniel Hůlka na svém facebookovém profilu.

Milí přátelé, chtěl bych vás informovat o tom, jakým způsobem a kdy jsem vrátil státní vyznamenání. Prostřednictvím...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Sobota 14. listopadu 2020

Hůlka tak podle svých slov tedy učinil a ve středu z pošty v Jevanech za přítomnosti dvou svědků Pavla Šebka a Miroslava Štorkána vyznamenání poslal na Hrad jako cenné psaní.

Miloši, zklamal jsi mě jako člověk

Daniel Hůlka byl dlouholetým podporovatelem prezidenta Miloše Zemana. Medaili Za zásluhy I. stupně z jeho rukou převzal roce 2016. Zeman ho však podle jeho vyjádření zklamal, což mu zpěvák sdělil v otevřeném dopise. Rozhodl se tedy státní vyznamenání vrátit.

Původně je zamýšlel odnést na Hrad v den státního svátku 28. října, kvůli koronavirovým opatřením však od svého záměru tehdy ustoupil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků