Hlavní obsah

ČSSD popírá, že se chystá spojit se slovenskými socialisty

Podle místopředsedy Sněmovny Lubomíra Zaorálka (ČSSD) jsou zprávy o možném sloučení českých a slovenských socialistů "úplný nesmysl". Spekulace již dříve popřeli i šéf ČSSD Jiří Paroubek a slovenský premiér a předseda strany Smer-sociální demokracie Robert Fico. S informací o možném spojení obou stran přišly páteční Lidové Noviny.

ČSSD popírá, že se chystá spojit se slovenskými socialisty

"Chtěl bych velmi zásadně dementovat tuto zprávu," dodal Zaorálek, podle kterého se jí zabývalo i grémium ČSSD.

Podobně se vyjádřil také předseda zahraničního výboru Sněmovny a bývalý zahraniční tajemník soc. dem. Jan Hamáček. "Shodou okolností jsem včera mluvil se svým bývalým kolegou, zahraničním tajemníkem Směru, ... o ničem takovém jsme nemluvili," uvedl.

Proti spekulacím se postavil i Smer. "Slovenská republika a Česká republika jsou dva samostatné státy s vlastními politickými a volebními systémy, což absolutně vylučuje působení a funkčnost jakékoli politické strany nadnárodního charakteru," sdělil Právu tiskový odbor strany.

ČSSD by tím mohla vyřešit spor o 20 miliard korun

Podle deníku ale ČSSD a Smer o sloučení jednají. ČSSD by tím mohla vyřešit kauzu bývalého právníka strany Zdeňka Altnera, který po socialistech žádá skoro 20 miliard korun za právnické služby, úroky a sankce. Soc. dem. by prý do společné strany mohla převést svůj majetek, a kdyby Altner u soudu s finančními nároky uspěl, mohl by narazit na prázdnou schránku.

Vzájemné rozhovory mezi ČSSD a Smerem údajně vede šéf poradců předsedy ČSSD Jaroslav Tvrdík, který ale uvedl, že se nic podobného nepřipravuje. "Je to ve stádiu konzultací," řekl naopak zdroj deníku Sme.

Informace o jednání měly potvrdit zdroje z Lidového domu a vysocí funkcionáři Smeru novinářům ze slovenského deníku Sme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků