Hlavní obsah
Bohuslav Sobotka na jednání Ústředního výkoného výboru ČSSD Foto: Jan Handrejch, Právo

ČSSD chce zatočit s drogami a podpořit české pěstitele proti řetězcům

Premiér Bohuslav Sobotka představil na sobotním zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD druhou část kampaně strany. Zatímco v první se ČSSD pochlubila, co se jí podařilo ve vládě prosadit, nyní se zaměřuje na blízkou budoucnost. V té chtějí sociální demokraté zatočit s drogami, lichvou a kriminalitou a podpořit české potraviny proti nadnárodním řetězcům.

Bohuslav Sobotka na jednání Ústředního výkoného výboru ČSSD Foto: Jan Handrejch, Právo
ČSSD chce zatočit s drogami a podpořit české pěstitele proti řetězcům

Za první prioritu označil Sobotka boj proti kriminalitě. „Je nutné, aby policie pokračovala v tvrdém tažení proti výrobcům a dealerům drog,“ prohlásil.

K tomu by mělo pomoci zavedení registru přestupků, k potírání daňové kriminality má vést zavedení zákona o prokázání původu majetku. Sobotka si přeje také tvrdší postup proti lichvě a zneužívání exekucí, rád by také nasadil více policistů do problémových lokalit.

Další prioritou ČSSD pro nadcházející období je posílení ekonomiky. „Naším cílem je, aby vláda realizovala prorůstovou politiku a garantovala, že česká ekonomika neporoste jenom letos,“ sdělil premiér a zdůraznil nutnost lepšího čerpání evropských peněz a následného zrychlení výstavby dopravní infrastruktury.

Větší regulace řetězců

Posílit by se měla také ekonomická diplomacie v zemích, jako je Indie, Brazílie nebo některé jiné země Latinské Ameriky.

Sobotka hovořil také o vyšší podpoře českých potravin a regulaci nadnárodních řetězců, tak aby vůči malým pěstitelům nebyly v dominanci. Stát podle něj musí garantovat kvalitu potravin: „Spotřebitel musí mít v každé chvíli informace o tom, odkud potraviny pochází, z čeho se skládají.“

Jako poslední prioritu jmenoval Sobotka podporu sociálního bydlení. ČSSD by podle něj ráda obnovila půjčky pro mladé rodiny na nové byty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků