Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Česko trápí vlna nachlazení, v Liberci zakázali návštěvy v nemocnici

V České republice tento týden narostl počet lidí, kteří onemocněli akutními respiračními infekcemi. Přibývá onemocnění chřipkou. Nejhorší situaci hlásí Liberecký kraj. Liberecká nemocnice proto zakázala veškeré návštěvy na svých odděleních.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Česko trápí vlna nachlazení, v Liberci zakázali návštěvy v nemocnici

V Libereckém kraji došlo ke zvýšení relativní nemocnosti na 100 tisíc obyvatel oproti minulému týdnu o 23,5 procenta, tedy na 1642 lidí.  Ve Zlínském kraji činí nárůst 20 procent, počet nemocných je tak 1624, v Moravskoslezském kraji podíl stoupl o 19,3 procenta.

Celorepublikový průměr nemocných pak oproti minulému týdnu stoupl o 21,1 procenta. Zlínský i Liberecký kraj mluví o počínající epidemii. Hranice pro vyhlášení epidemie je 1700 nemocných.

Chřipky bylo na Liberecku prozatím potvrzeno 78 případů. „Ve dvanácti případech byl průběh onemocnění závažný, vyžadující intenzivní péči. Dva pacienti v důsledku infekce chřipkou zemřeli,“ uvedli liberečtí krajští hygienici.

Zákaz návštěv v nemocnici

Protiepidemický odbor Krajské hygienické stanice Libereckého kraje proto doporučil všem nemocnicím kraji, aby v souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací omezily návštěvy na jednotlivých odděleních.

„Na základě tohoto doporučení vyhlásila Krajská nemocnice Liberec s okamžitou platností zákaz návštěv v liberecké i turnovské nemocnici,” řekla Novinkám mluvčí KNL Barbora Silná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků