Hlavní obsah

Blatný: Petici Milionu chvilek jsem podepsal, s Babišem jsme si to vyříkali

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) přiznal, že podepsal před dvěma lety petici Milionu chvilek, která požadovala demisi premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě ve čtvrtek to přitom zpochybnil. Do Babišovy vlády podle svých slov vstoupil, protože možnost pomoci pro něj byla důležitější.

Blatný: Petici Milionu chvilek jsem podepsal, s Babišem jsme si to vyříkali

„Když jsem byl dotazován včera, tak mě ta otázka překvapila. Následně padl dotaz z Práva, na který jsem odpovídal váhavě. Ale ano, tu petici jsem podepsal,“ uvedl v pátek večer po jednání vlády nový ministr.

Na své první tiskové konferenci na přímý dotaz, zda jde opravdu o něj, odpověděl přitom s viditelným zaváháním nevýrazné „ne“.

Blatný: Nechci lhát 

„Pro mě je ale podstatné, abych nelhal a nevystupoval jako někdo, kdo neříká pravdu,” okomentoval to v pátek.

S Babišem si to podle jeho slov vyříkali. „Měli jsme od začátku s panem premiérem otevřenou komunikaci a řadu věcí jsme si vyříkali. A když jsem byl vyzván jako odborník, tak to pro mě bylo důležitější,“ dodal.

Ministr nechtěl rozebírat, zda stále trvá jeho názor, že by měl Babiš z funkce odejít. „Důvod, proč jsem se stal po souhlasu premiéra a prezidenta ministrem, je odborný,” reagoval vyhýbavě.

Premiér v pátek pro server Idnes uvedl, že mu nevadí, že je Blatného jméno uvedeno na petici proti němu samému. „Do vlády se snažím vždy vybírat odborníky a nevybírám je podle sympatií vůči mně,“ sdělil Babiš, který tak zároveň přešel vyhýbavé odpovědi svého nového ministra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků