Hlavní obsah
Místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda (vlevo) a neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta (vpravo) v TV Prima Foto: Michal Doležal, ČTK

Bárta se může vrátit, až když se očistí, řekl Benda

Politická strana Věci veřejné by se měla oddělit od bezpečnostní firmy ABL, řekl v neděli v Partii TV Prima místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Na adresu svého partnera v diskusi, ministra dopravy v demisi Víta Bárty (VV), poznamenal, že se může do politiky vrátit v případě, že se očistí od obvinění z uplácení.

Místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda (vlevo) a neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta (vpravo) v TV Prima Foto: Michal Doležal, ČTK
Bárta se může vrátit, až když se očistí, řekl Benda

„Pokud se dokáže pan Bárta naprosto odtrhnout od ABL, tak se může do vrcholné politiky vrátit,“ řekl Benda, který odchod Bárty srovnal s loňskou demisí svého stranického kolegy a ministra životního prostředí Pavla Drobila. „Pavel Drobil druhý den složil funkci,“ připomněl, i když i Bárta dal svoji funkci k dispozici v momentě, kdy ho jeho kolegové Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí obvinili, že je uplácel.

Bárta s Bendou demonstrovali rozpor mezi oběma vládními stranami. Podle Bárty je podstatou sporů z posledních dní skutečnost, že část poslaneckého klubu Věcí veřejných připravovala převrat za podpory ODS. Benda zase spatřuje jádro sporu v „podnikatelském záměru ABL", již Bárta donedávna vlastnil.

Bárta volá po důkazech

V té souvislosti ubezpečil, že Petr Tluchoř je šéfem poslanců ODS, a nikoliv nového klubu přeběhlíků, jak ironicky naznačil Bárta. Tluchoře označila na zveřejněné nahrávce Kristýna Kočí za organizátora puče uvnitř Věcí veřejných.

K poznámce o "podnikatelskému záměru ABL prostřednictvím politické strany" Bárta poznamenal: "Kde jsou důkazy, že to je realita?" Dodal, že obvinění jsou vznášena na základě "novinových článků".

Bárta také odmítl požadavek ODS, aby z vlády odešli lidé v minulosti spojení s ABL, a aby post ministra vnitra opustil také předseda VV Radek John. Tlak na odchod Johna označil za "vrchol", protože John v ABL nikdy nepůsobil. Oba diskutéři nicméně potvrdili, že mezi ODS a VV nadále panuje vůle konflikt vyřešit dohodou, aby mohly být provedeny reformy zdravotnictví a důchodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků