Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš překvapil pražské vedení ANO. Dorazí na páteční jednání

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v pátek odpoledne zúčastní jednání pražského předsednictva strany na magistrátě. Potvrdil to v SMS zprávě. Na jeho žádost se jednání zúčastní i členové celostátního vedení, řekl místopředseda pražské organizace Matěj Fichtner.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš překvapil pražské vedení ANO. Dorazí na páteční jednání

Členové pražského ANO schůzku naplánovali kvůli sobotnímu krajskému sněmu, který bude volit nové vedení.

Neplánovaná účast Babiše některé členy pražské buňky překvapila. Jiní o ní vůbec nevěděli. „Nechápu to, vždyť se jedná o krajské záležitosti. Není mi jasné, jak chce do krajských záležitostí zasahovat,” řekl člen krajského předsednictva, který chtěl zůstat v anonymitě.

Babiš do záležitostí kraje zasáhl i v uplynulých dnech. Krajské předsednictvo ANO nejdřív odhlasovalo, že o nové magistrátní koalici nebude jednat s TOP 09, aby o týden později po svolení Babiše vzalo usnesení zpět. Podle TOP 09 to ukazuje na nesvéprávnost členů ANO. Pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se po několika týdnech sporů rozpadla v úterý. [celá zpráva]

Protikandidáti Martina Stropnického odpadají

Sobotní sněm ANO bude volit nového předsedu místo Radmily Kleslové, která po mediální a politické kritice z funkce odstoupila. Babiš se před několika dny nechal slyšet, že by v čele znesvářené pražské buňky rád viděl ministra obrany Martina Stropnického. Stropnický následně kandidaturu potvrdil. [celá zpráva]

Objevily se ale informace, že buňka nakloněná Kleslové nebude v případné tajné volbě pro Babišova kandidáta hlasovat. V průběhu týdne dostali v Praze nominace i další kandidáti, mimo jiné Matěj Fichtner nebo zastupitel Karel Grabein Procházka. Podle informací ČTK ale ani jeden z nich nakonec do boje o předsednické křeslo nepůjde.

Stropnický na dotaz v textové zprávě uvedl, že představy ohledně místopředsedů má. Rozhodnutí je prý ovšem na členech sněmu. „Jména si určitě nechám pro sebe. Jde mi hlavně o to, aby vedení kraje bylo kompaktním a dělným týmem," napsal ministr.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků