Hlavní obsah
 

Babiš na tiskovce ke koaliční smlouvě začal propagovat Agrofert

Šéf hnutí ANO miliardář Andrej Babiš na pondělní tiskové konferenci po podpisu koaliční smlouvy propagoval svoji skupinu Agrofert. Novinářům nabízel prezentaci s přehledem investic, které Agrofert v oblasti životního prostředí v posledních letech udělal.

 
Babiš na tiskovce ke koaliční smlouvě začal propagovat Agrofert

Reagoval tak na výtky ekologů, kteří nesouhlasí s tím, že ministrem životního prostředí se má stát zástupce ANO Richard Brabec.

Babiš věnoval skupině Agrofert několik minut proslovu. Na dotaz novinářů, proč dělal Agrofertu reklamu, pak řekl, že se jen bránil proti mediální kampani, která se proti jeho společnosti rozběhla.

Brabec vedl firmu Lovochemie patřící do skupiny Agrofert. Šéf ANO odmítl argumenty některých ekologů, že by Lovochemie a další jeho firma Deza byly největšími znečišťovateli v krajích. Babiš se koncem týdne prý chce se zástupci ekologických organizací sejít.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci po podpisu koaliční smlouvy.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Šéf ANO dále řekl, že jako prvního kandidáta na ministra životního prostředí oslovil Ladislava Mika, který už tuto pozici v minulosti zastával. Miko prý ale nabídku odmítl.

Ministr nemusí být expert, míní Babiš

Podle Babiše nemusí být každý kandidát odborníkem na danou problematiku. Poukázal tak na bývalého diplomata Martina Stropnického, který by měl být v čele ministerstva obrany. S tím by ale podle dřívějších vyjádření mohl mít problém prezident Miloš Zeman.

"Já doufám, že ho (Zemana) přesvědčím, pokud bude potřeba, a dostanu tu příležitost," řekl Babiš novinářům. Stropnický je podle Babiše dobrý kandidát a na své působení se připravuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků