Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Babiš: Na Schillerovou žádnou vazbu nemám, je to skandální

Náměstkyně Alena Schillerová je nezávislá, žádnou vazbu na ni nemám, prohlásil v pondělí po jednání koaliční rady ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Reagoval tak na to, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl Schillerovou jako možnou Babišovu nástupkyni na ministerstvo financí.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Babiš: Na Schillerovou žádnou vazbu nemám, je to skandální

Babiš připustil, že je jasné, že z vlády odejde. „Ale nechápu, proč pan premiér odmítá našeho kandidáta. V koaliční smlouvě se jasně říká, že má náš návrh respektovat,“ řekl novinářům po jednání šéf státní kasy.

Schillerová je podle něj nejlepším možným kandidátem. „Pracuje 26 let pro stát. Je skandální, že je předmětem nepodložených obvinění, osobně se jí dotýkají. Je absolutně nezávislá, je pod státní službou,“ tvrdí Babiš.

Zdůraznil, že se s náměstkyní zná asi rok a půl a že na resort financí nastoupila podle klasického výběrového řízení.

„Mám pocit, že premiér nechce řešit krizi a chce v mediálním prostoru udržovat vylhané věci,“ povzdechl si Babiš.

Sobotka v pondělí odmítl Schillerovou jako novou ministryni financí z několika důvodů. Jedním z nich podle něj je, že Schillerová by byla jen prodlouženou rukou a vykonavatelem Babišových pokynů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků