"Musím to zvážit, protože bych se nerad přecenil," řekl v neděli Právu. Dodal, že na jeho rozhodnutí bude mít vliv, zda získá podporu i v jiných krajích. Zlínská organizace ho již vyzvala, aby se o předsednický post ucházel.

Podle Čunka je potřebné vrátit KDU-ČSL důvěryhodnost. "Vidím, že lidová strana je v postavení, které není příliš záviděníhodné, a chci je spolu s ostatními zlepšit," uvedl Čunek.

Kritici mu vyčítají vystěhování Romů ze Vsetína. Čunek jakékoli rasové motivy odmítá, stejně jako načasování na období před volbami. "Touto věcí jsme se ve Vsetíně zabývali dlouhodobě. Chtěli jsme nové bydlení pro romské rodiny, které dosud žily ve zchátralém domě, zajistit do konce volebního období. To byl hlavní cíl," řekl Právu.

Další z horkých kandidátů na šéfa lidovců, předsedkyně poslanecké frakce lidovců Vlasta Parkanová, si také nechává do konce listopadu čas na rozmyšlenou. Lidovci si budou volit nové vedení 9. prosince v Brně. Zatím není znám ani jediný oficiální kandidát na post předsedy. Úřadující předseda Jan Kasal včera uvedl, že jistě nebude na předsedu kandidovat, do volby o místopředsednický post podle svých slov půjde jen na přání strany. Na Čunkovu adresu uvedl, že je dobrý kandidát. "Doufám ale, že bude více kandidátů," podotkl Kasal v ČT.