"S panerm Tvrdíkem jsme domluveni, že skončí hned poté, co skončí celá záležitost volební kampaně a co skončí náš pokus o jmenování nové vlády, bude-li. To znamená, pokud bude jmenována stabilní vláda s dlouhým mandátem, tak pan Tvrdík skončí jako šéf mých poradců a bude se zabývat jinou činností," řekl Paroubek.

Reagoval tak na kritiku Tvrdíka, s níž přišel bývalý předseda strany Miloš Zeman. Ten v úterý řekl, že současné politické situaci ve skutečnosti vládnou právě Tvrdík, coby poradce Paroubka a Marek Dalík jako poradce předsedy ODS Mirka Topolánka. "Tvrdík nemá v soc. dem. pozici Martina Bormanna - Dalíka," doplnil Paroubek.

Podle předsedy ČSSD by Tvrdík mohl jít do exekutivy, na ministerstvo s ním ale v případě, že by ČSSD vládla, nepočítá. Měl by také dělat ČSSD kampaně v dalších volbách.

Tvrdík na otázku Práva, jak vnímá Zemanova slova, reagoval: "Rozesmálo mě to, nejenom mě, ale i mé kolegy v grémiu (ČSSD)."

Tvrdík se šéfem Paroubkových poradců stal v polovině července. Za úkol měl stranu modernizovat a udělat kampaň právě pro senátní a komunální volby.

Dříve byl volebním manažerem strany a připravoval kampaň k červnovým volbám do Sněmovny.