Podle zástupců ODS je však shoda v otázce obsazení postu předsedy Sněmovny klíčová. Současný šéf dolní komory Lubomír Zaorálek (ČSSD) informoval o tom, že se příliš změn nechystá. "Struktura Sněmovny zůstane v podstatě zachována," uvedl Zaorálek.

Lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová novinářům před koncem jednání řekla, že sociální demokraté navrhují, aby v jednotlivých výborech byl sudý počet poslanců. Takový návrh by ale podle ní jen prohloubil patovou situaci.

"Tady musím říci, že názory se ještě nesjednotily. Návrhy, které zazněly, budou předneseny politickým klubům. Východisko budeme hledat příští týden v úterý," informoval Zaorálek.

Dosavadní Sněmovna měla pět místopředsedů. Zaorálek řekl, že sociální demokraté navrhují poměrné zastoupení. Zelení ale možná o funkci místopředsedy nebudou mít zájem. Poslankyně Strany zelených Kateřina Jacques novinářům řekla, že zelení se dohodli s lidovci na společném obsazování výborů. "Pokud tam uspějeme, tak nebudeme mít další požadavky v jiné oblasti," řekla. Na přímou otázku, zda chtějí být zelení ve vedení Sněmovny, odpověděla, že o to neusilují.