Podle policejního prezidenta Vladislava Husáka nestojí za zákrokem proti Jacques systémová chyba. Oznámil také, že se od nynějška každé větší policejní akce budou účastnit policejní psychologové.

Vedoucí odboru vnitřní kontroly Jaroslav Hlaváček uvedl, že se kontrolním pracovníkům nezdá v pořádku ani chování policistů, kteří byli těsně u svého zasahujícího kolegy Tomáše Čermáka. Jejich postup mají proto přezkoumat orgány činné v trestním řízení.

Inspekce ministra vnitra má ve středu odeslat státnímu zástupci návrh na obvinění Čermáka ze zneužití pravomoci veřejného činitele, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. [celá zpráva]

Ministr vnitra František Bublan (ČSSD) je se závěry vyšetřování spokojen. "Viděl jsem tu zprávu a mohu se s ní ztotožnit," prohlásil ministr. Tresty jsou podle něj přiměřeně tvrdé a hodnocení je vyvážené. Dodal, že důležité je nejen potrestat policisty, kteří chybovali, ale i vyzdvihnout práci těch, kteří akci zvládli výborně.

Šéfka vládní sekce pro lidská práva Kateřina Jacques s několika dalšími členy Strany zelených protestovala na pražském Palackého náměstí proti prvomájové demonstraci neonacistů. Tvrdí, že ji brutálně napadl policista Tomáš Čermák, který ji údajně bezdůvodně zbil.