Na seznamu obviněných prozatím figuruje například jméno Ludmily Schwarzové (ČSSD), která byla ředitelkou Pospíchalova sekretariátu. Policie do této chvíle podezírá celkem sedm osob z korupčního jednání. Úředníci a lobbisté údajně pomáhali skupině podnikatelů za úplatky ovlivňovat rozhodování o státních zakázkách na výrobu biolihu.

Pospíchala poslal ministr dopravy Milan Šimonovský (KDU-ČSL) na nucenou dovolenou poté, co se provalily skandály na ministerstvu. Šimonovský kritizoval, že se Pospíchal stal členem komise tím, že se do ní sám jmenoval.

"Já jsem si prověřil tyto okolnosti a skutečnost je poněkud zarážející, že se pan Pospíchal do této komise jmenoval sám. Budu s ním o tom hovořit příští týden ve středu, kdy končí nařízenou dovolenou, a určitě to bude mít na tu rozmluvu podstatný vliv," řekl ministr ČRo.

K dalším obviněným kvůli korupci na ministerstvu patří například tajemník Státního fondu dopravní infrastruktury Josef Láznička a lobbista František Vybíral, jenž byl členem vládní ČSSD.