Jahn jde pracovat do soukromé sféry, do jaké firmy odchází, se oficiálně neví, spekuluje se ale, že půjde dělat nového personálního ředitele do Škody Auto.

Jiří Havel je bývalý šéf Fondu národního majetku. Nový lodivod českého hospodářství je členem ČSSD, avšak nehodlá za soc. dem. kandidovat v letošních sněmovních volbách.

Analytici hodnotí nového vicepremiéra jako muže, jenž se ve svých názorech podobný Jahnovi. "Havel je naprosto rovnocenným nástupcem Martina Jahna. O odborné erudici nemůže být žádných pochyb vzhledem k jeho předchozím zkušenostem ve vládní administrativě a působení v akademické sféře," uvedl pro ČTK David Marek z Patria Finance.

Havel je absolvent VŠE a učí na Fakultě sociálních věd UK. Od léta šéfuje dozorčí radě ČEZ. Osmačtyřicetiletý Havel v minulosti působil ve významných funkcích ve vedení FNM. Členem výkonného výboru fondu byl od října 1999, předsedou se stal v březnu 2000. V dubnu 2001 rezignoval poté, co ministr Pavel Mertlík podal demisi. Od ledna 2003 do počátku června 2005 byl členem představenstva firmy Unipetrol. [celá zpráva]