Komunisté poukázali na staré kauzy pochybných darů imaginárních sponzorů Rádžíva Sinhy a Lájosze Bácze a také od bývalého tenisového reprezentanta a podnikatele Milana Šrejbra.

K dalším aférám ODS, které komunisté vypichují, patří případ tajného konta ve Švýcarsku. Média v roce 1997 informovala, že by na něm mělo být v přepočtu 170 miliónů korun od účastníků privatizace. Občanští demokraté ale nikdy existenci takového konta nepřiznali.

Máslo na hlavě má i Topolánek, tvrdí komunisté

"Pražané přišli o deset miliónů korun kvůli ostravské firmě Mirka Topolánka, která bance nesplatila celý úvěr," tvrdí komunisté. Nynější šéf ODS měl podle nich podíl na konci První městské banky, v níž magistrát prohospodařil miliardu korun. Topolánek se ale bránil tím, že bance dlužila akciová společnost, která většinu pohledávky splatila.

Předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý stále tají, od koho pocházejí peníze, za které si se svou ženou postavil dům ve Slaném na Kladensku, připomínají komunisté.

Bytovým aférám čelí i bývalý premiér Stanislav Gross, který tvrdil, že mu půjčil jeho strýc, a šéf lidovců Miroslav Kalousek, který prý měl peníze od svého švagra.

Na konci materiálu se komunisté rozhodli rozcupovat volební program ODS Modrá šance, který je podle nich nereálným slibováním "modrého z nebe".