„Demonstrace sice smysl nemají, ale když se někdo chce přijít vyřádit, ať to udělá,“ uvedl Zeman.

„Doporučoval bych organizátorům demonstrací, aby si pozvali politiky, kteří vysloví Babišovi nedůvěru,“ dodal prezident a zmínil šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska, jehož strana je mezi těmi, které chtějí vyvolat hlasování o nedůvěře.

Byl to největší protest od roku 1989, píší o plném Václaváku zahraniční média

Organizátoři poslední demonstrace na Václavském náměstí v Praze uvedli, že se jí zúčastnilo asi 120 tisíc lidí. Podle Zemana Praha představuje deset procent populace a není možné, aby těchto pražských deset procent rozhodovalo o vládě nebo o tom, kdo bude její předseda.

Demonstrace proti Andreji Babišovi a Marii Benešové na Václavském náměstí

Na Václavském náměstí se protestovalo proti Babišovi a Marii Benešové. Podle odhadu se demonstrace, kterou pořádá skupina Milion chvil pro demokracii zúčastnilo přes sto tisíc lidí.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Jediná demonstrace od roku 1989, která měla smysl, byla podle Zemana právě ta v roce 1989, všechny ostatní skončily v prázdnu.

Video

Záznam: Demonstrace s názvem MÁME TOHO DOST! na Václavském náměstí 4. června 2019. Zdroj: Novinky.cz

„Já uklidňuji společnost tím, že jednám s politiky. Nebudu jednat se zběhlým studentem, který by měl dokončit svá studia a na trhu si najít nějaké zaměstnání, protože organizace protivládních demonstrací rozhodně není perspektivní profese," řekl Zeman na adresu jednoho z organizátorů demonstrací Mikuláše Mináře.

Babiš: Kvůli demonstracím se vláda měnit nebude, nejsme Slovensko

Zeman ocenil slova premiéra Andreje Babiše, který v Bratislavě řekl, že Česká republika není Slovensko a že v ČR se nebude měnit vláda na základě demonstrací.