„Jsme týden před evropskými volbami, takže všechny tyhle aktivity Pirátů proti mně jsou klasickou předvolební kampaní, jak se zviditelnit na Babišovi a nahnat na něm body,“ zhodnotil Babiš žalobu Pirátů na Evropskou komisi.

Premiér dále Novinkám v SMS zprávě napsal, že „tihle novodobí marxisti nemají asi lepší program, než udávat Českou republiku a jejího premiéra do Bruselu a dělat tak zemi totální ostudu”.

ČTĚTE TAKÉ:
Piráti žalují Evropskou komisi kvůli nečinnosti v Babišově kauze
Auditoři z Bruselu už kontrolují v Praze

Podle Babiše se ukazuje, že Piráti nejsou schopni nic dobrého vytvořit, naopak jenom všechno boří a přicházejí stále s nesmyslnějšími nápady.

„Jejich působení můžeme ostatně posoudit v Praze, kde už tři čtvrtě roku vládnou. Doprava je v katastrofálním stavu, více méně nefunguje, stavby stojí a k tomu se paktují s protřelou firmou na billboardy, které zajišťují kšefty. Prostě parta úplných diletantů,“ zhodnotil Babiš.

Žaloba pro nečinnost

Piráti se rozhodli podat žalobu na Evropskou komisi pro nečinnost. Podle šéfa partaje Ivana Bartoše EK odmítá vyhodnotit porušování legislativy ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše a ministra zemědělství Miroslava Tomana, ačkoli si musí být vědoma, že tím porušuje smlouvy o Evropské unii.