Ve čtvrtek bude převážně zataženo, na východě republiky s deštěm. V Čechách bude převládat oblačno až polojasno a srážky by se měly objevovat spíše ojediněle. Odpolední teploty se dostanou na 14 až 18 stupňů, v Moravskoslezském kraji bude pouze kolem 12.

Obrázek ze serveru windy.com ukazuje srážky ve čtvrtek ráno nad střední Evropou

Obrázek ze serveru windy.com ukazuje srážky ve čtvrtek ráno nad střední Evropou

FOTO: www.windy.com

V pátek bude ovlivňovat počasí nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Převládat bude oblačno až polojasno, přes den se mohou objevit přeháňky či bouřky,” popsala Honsová s tím, že ráno klesnou teploty na 5 až 9 stupňů, aby se přes den dostaly na 15 až 19.

Další frontální sytém dorazí v sobotu a od západu jej doprovodí déšť. Přes den bude v Čechách oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku i polojasno. Ranní minima se budou pohybovat mezi 3 a 7 stupni, přes den se dostanou na 12 až 16 na západě a 14 až 18 na východě republiky.

V neděli má svátek Pankrác, tedy první z ledových mužů. Počasí u nás bude pod vlivem chladného severního až severozápadního proudění a převládat bude oblačno až zataženo s občasným deštěm či přeháňkami, které budou na vrcholcích hor opět sněhové. Ráno teploty klesnou na 5 až 1 stupeň, aby se přes den vyšplhaly na 9 až 13. Pocitovou teplotu však bude snižovat čerstvý vítr.

V pondělí a v úterý bychom se měli dočkat počasí se zvětšenou oblačností a ojedinělými přeháňkami. Ráno budou teploty klesat ke 4 stupňům až nule, přes den se dostanou na 9 až 13 v pondělí a 12 až 16 v úterý.

Výhled na středu a čtvrtek prozatím slibuje pozvolný nárůst teplot a i nadále občasné přeháňky.