Jde o zkušební provoz, pisoáry zůstanou v parku do konce května, kdy radnice vyhodnotí, zda měly kýžený efekt. Pokud ano, umístí tam natrvalo esteticky vhodnější zařízení. Uvedla to mluvčí Prahy 1 Kateřina Písačková.

„Jsme si vědomi toho, že současné řešení není příliš reprezentativní. Poptávka po toaletách tu ale rozhodně je a již se potvrdila. Denně tu projde na 70 tisíc lidí, mnoho mužů pak močí nepokrytě, například u stromů, čímž vzniká zápach a zároveň to škodí zeleni,” uvedl radní Prahy 1 Petr Kučera (Zelená pro jedničku). Dodal, že pisoáry jsou využívány a vyvážejí se každý všední den.

V pražském Sherwoodu hlídkuje tým, který budí bezdomovce či vykazuje opilce

Na nádraží fungují restaurace, ty však nemají veřejnosti přístupné toalety. Hosté, stejně jako cestující, kteří si potřebují odskočit, tak musí na veřejné záchody, kde se platí. To se ne každému chce. Vrchlického sady, Pražany přezdívané Sherwood, jsou známé velkou koncentrací bezdomovců a uživatelů drog.

Podle Kučery je v plánu celková obnova parku, která nicméně ještě nějakou dobu nezačne. Radnice chce proto podnikat dílčí kroky ke zlepšení lokality.

Pařížské ulice rozzářily červené pisoáry pro turisty. Místní ale znechutily

Přes park by v budoucnu měla vést tramvajová trať, kterou pražský magistrát plánuje z Vinohradské třídy kolem hlavního nádraží do Bolzanovy ulice.